RUSSIAN ANTIQUES

- SILVER -

WIDELCZYKI KLINGERTA

KOMPLET WIDELCZYKÓW DO OWOCÓW W STYLU BAROKOWYM

widelczyki-klingerta-cover

Piękny komplet widelczyków do owoców wykonanych w stylu barokowym w pracowni jednego z najlepszych złotników XIX-wiecznej Rosji Gustawa Klingerta. Dzieło posiada fachową ekspertyzę dr Adama Szymańskiego potwierdzającą jego autentyczność i wartość. 

To wyjątkowo piękny i rzadki komplet. Gratka dla kolekcjonerów i lokata kapitału. 

CENA: 10 550 zł.

2 500 € [kurs = 4,22 zł]

GALERIA ILUSTRACJI

EKSPERTYZA

Dzieło posiada pełną ekspertyzę sporządzoną przez dr Adama Szymańskiego. W ekspertyzie znajduje się szczegółowy opis dzieła, określenie jest stylu, opisanie znaczenia dzieła w dorobku Klingerta.

widelczyki-klingerta-ekspertyza

CHARAKTERYSTYKA DZIEŁA

Komplet sześciu widelczyków do owoców wykonanych w pracowni Gustawa Klingerta to przykład stylu i jakości, z którego słynęli złotnicy rosyjscy w XIX w. 

AUTORSTWO - Dzieło powstało w pracowni Gustawa Klingerta w Moskwie około 1910 r. W tamtym czasie Klingert słynął ze wspaniałych przedmiotów i zastaw wykonanych ze srebra oraz z dzieł dekorowanych emalią. Autorstwo Klingerta potwierdzają punce oraz analiza stylistyczna i porównawcza dzieła. 

DATOWANIE - Dzieło powstało około 1910 r. Potwierdzają to punce, które wskazują, że komplet został wykonany pomiędzy 1908-1917 r. 

WAGA I WYMIARY - Długość widelczyka wynosi 155 mm. Jeden widelczyk waży 34 g, a łączna waga kompletu wynosi 208 g.

TECHNIKI DEKORACJI - Odlew, repusowanie, złocenie, grawerowanie. 

STYL DEKORACJI - Widelczyki zostały wykonane w stylu barokowym (rokoko). Dekoracja jest kunsztowna i elegancka. Trzonki mają zaokrąglony kształt i są zdobione motywem roślinnym i muszli. W końcowej części trzonka znajdują się wygrawerowane monogramy. Widelec jest częściowo złocony. [zobacz zdjęcia tych dzieł zamieszczone w galerii]

MATERIAŁ - Widelczyki są wykonane ze srebra próby 84. Ostrza widelców są grubo złocone. Próbę srebra potwierdzają punca znajdujące się na każdym sztućcu.  

STAN ZACHOWANIA - Stan zachowania widelczyków jest bardzo dobry. [więcej w pisemnej ekspertyzie] 

PUNCE - Widelczyki są poprawnie oznaczone cechami złotniczymi. Na każdym znajduje się komplet trzech punc. Pierwszą jest punca pomocnicza, drugą punca imienna zawierająca inicjały mistrza w postaci "GK" pisane cyrylicą, trzecią puncą jest kokosznik używany w latach 1908-1917. Wszystkie punce są wyraźne i czytelne. [więcej w pisemnej ekspertyzie] 

HISTORIA DZIEŁA - Historia widelczyków jest nieznana. 

WARTOŚĆ ARTYSTYCZNA - Wartość artystyczną prezentowanego zestawu tworzy ich styl i jakość wykonania. Komplety sztućców tej klasy są rzadkie na rynku antyków. [więcej w pisemnej ekspertyzie] 

WARTOŚĆ MATERIALNA - Wartość materialną tworzy styl i jakość wykonania oraz pochodzenie z jednej z najlepszych pracowni złotniczych w XIX-wiecznej Rosji. Cena określonego dzieła zależy od jego stylu, dekoracji, proweniencji i wielu innych czynników. [więcej w pisemnej ekspertyzie]