RUSSIAN ANTIQUES

- SILVER -

SZTUĆCE CHLEBNIKOWA

GRUPA OŚMIU SZTUĆCÓW ZE SREBRA Z MONOGRAMEM

sztucce-chlebnikowa-cover2

Sztućce z pracowni Chlebnikowa o prostej i wyszukanej formie. Na zbiór składa się osiem przedmiotów, w tym trzy noże i pięć widelców. W końcu XIX w. Chlebnikow był największym w Rosji wytwórcą luksusowych sreber stołowych. 

Dzieło posiada fachową ekspertyzę dr Adama Szymańskiego potwierdzającą jego autentyczność. 

To wyjątkowo rzadki i unikalny przedmiot. Prawdziwa gratka dla kolekcjonerów. 

CENA: 8 800zł.

2 085€ [kurs = 4,22 zł]

GALERIA ILUSTRACJI

EKSPERTYZA

Dzieło posiada pełną ekspertyzę sporządzoną przez dr Adama Szymańskiego. W ekspertyzie znajduje się szczegółowy opis dzieła, określenie jest stylu, miejsca, opisanie historii i znaczenia dzieła dla dorobku Ruckerta. [ilustracja przykładowa]

sztucce-chlebnikowa-ekspertyza

CHARAKTERYSTYKA DZIEŁA

Zbiór tworzy osiem sztućców o prostej i eleganckiej formie. Zostały wykonane w pracowni złotnika dworu Chlebnikowa. Na trzonkach sztućce zdobione są monogramem. 

AUTORSTWO - Sztućce powstały w pracowni dostawcy dworu Chlebnikowa. Autorstwo potwierdzają punce znajdujące się na każdym sztućcu. 

DATOWANIE I MIEJSCE WYKONANIA- Sztućce zostały wykonane w 1888 r. w Moskwie. Rok i miejsce powstania jednoznacznie wskazują znajdujące się na sztućcach punce. 

WAGA I WYMIARY - Długość noża wynosi 87,5 mm. Długość widelca natomiast wynosi ...mm. Pojedynczy nóż waży ...g, a pojedynczy widelec ...g. Łączna waga całego zbioru sztućców wynosi ... g.

TECHNIKI DEKORACJI - Sztućce są odlewane, polerowane i grawerowane. 

STYL DEKORACJI - Kształt i dekoracja sztućców są wyszukane i proste. Sztućce są pięknie polerowane. Na ich trzonkach znajduje się kunsztownie wygrawerowany monogram w formie liter "ЕНВ". Niewątpliwa uroda tego dzieła wynika z jego prostoty, umiaru i harmonijnego piękna.  

MATERIAŁ - Sztućce są wykonane ze srebra próby 84. Potwierdzają to punce znajdujące się na każdym sztućcu. 

STAN ZACHOWANIA - Stan zachowania sztućców jest idealny. Nie posiadają one wgnieceń lub dużych rys. Trzonki i ostrza noży stabilne, nie noszą śladów napraw. Sztućce posiadają tylko niewielkie ślady normalnego użytkowania. [więcej w pisemnej ekspertyzie] 

PUNCE - Na każdym sztućcu znajduje się poprawny zestaw pięciu punc. Noże są znakowane na ostrzach, a widelce na uchwytach. Na sztućcach znajduje się punca wytwórcy w postaci prostokątnej puncy z napisem "Chlebnikow". Ponad albo obok niej znajduje się okrągła punca zawierająca przedstawienie dwugłowego cesarskiego orła, która jest znakiem dostawcy dworu cesarskiego. Kolejna punca zawiera inicjały probierza oraz rok wykonania dzieła. Następna punca zawiera oznaczenie próby srebra w postaci cyfry "84". Ostatnia punca zawiera postać św. Jerzego, który jest herbem miasta Moskwa. Wszystkie punce są czytelne i oryginalne. [więcej w pisemnej ekspertyzie] 

HISTORIA DZIEŁA - Historia dzieła jest nieznana. 

WARTOŚĆ MATERIALNA - Wartość materialna dzieła wynika z faktu, że zostały wykonane w pracowni Chlebnikowa w najlepszym okresie jej działalności. Srebra wykonane przez Chlebnikowa są bardzo cenione na rynku antyków. [więcej w pisemnej ekspertyzie]